НАГАДУЄМО – ДОКУМЕНТИ ДЛЯ МИСЛИВСЬКИХ СОБАК.

12.05.2021

Першим реєстраційним свідоцтвом цуценяти є  родовід або метрика цуценя КСУ-FCI.                                                                                                                   

Цей документ заводчик повинен передати новому власнику при купівлі щеняти.         Оформляє “щенячку” заводчик для кожного щеняти з посліду після того, як вік цуценят перевищить 45 днів (для великих і середніх порід) або 60 днів (для дрібних порід собак).                                                                          

Паспорт видається власнику собаки після досягнення собакою десятимісячного віку і є дійсним протягом життя собаки.
Для отримання паспорта власник собаки подає організації довідку про походження собаки або родовід або метрику цуценяти , видані в установленому порядку, та дві фотокартки собаки.
Паспорт має бути виданий в 15-денний термін з дня подачі власником собаки документів до організації, яка його видає.
У разі, якщо є сумніви щодо достовірності представлених документів, організація здійснює їх перевірку. У цьому випадку термін видачі паспорта подовжується до отримання організацією відповіді, але не більше двох місяців.
Паспорт завіряє своїм підписом керівник організації. Його підпис і фотографія собаки завіряються печаткою організації. Паспорт видається власнику собаки з відповідною реєстрацією у книзі обліку видачі паспортів. Дані паспорта вносяться до комп’ютерної бази.                                                                      

Паспорт має містити такі дані: порода, стать, кличка, рік народження, окрас собаки, а також дані про власника (фізичну або юридичну особу), зміну власника, його адреса, назва організації, яка видала паспорт, місце для відмітки про допуск собаки до полювання у поточному році та фотокартка собаки розміром 4 х 6 см (фотографується лівий бік собаки) (додаток).Для визначення мисливської породи використовуються стандарти порід мисливських собак відповідно до класифікації, прийнятої Міжнародною кінологічною федерацією (далі – МКФ), чи країни походження собаки. У разі невизнання породи МКФ використовується стандарт, прийнятий у країні походження собаки.                                                                                              

Допуск собаки до полювання у поточному році надається
організацією   та   завіряється   підписом  керівника  і  печаткою
організації.                                                                                                                

ЩО ТАКЕ КСУ і FCI?                                                                                   

FCI – Fédération Cynologique Internationale – Міжнародна кінологічна федерація. Створена з метою розвитку і захисту кінології і чистопородного собаківництва. Ця організація об’єднує кінологів з більшості країн світу.

КСУ – Кінологічна Спілка України – єдина асоціація в Україні, яка входить в FCI. Якщо щеня має документи КСУ, це означає, що він буде визнаний в будь-якій країні світу. Інші асоціації України не дають такої переваги.

Залишити відповідь