Відкриття на хутрового та копитних 2021-2022!!!!!!!!!!

10.11.2021

НАКАЗ № 19/П 29.10.2021 р.                                                           

Про затвердження строків та порядку проведення   полювання на диких парнокопитних та хутрових звірів  на території мисливських угідь        ГО Товариства мисливців та рибалок «Уманське» в    сезоні 2021 – 2022 років.  

       Враховуючи зміни до  Закону України «Про мисливське господарство та полювання» №1827-VI від 2010 року,  та враховуючи рекомендацій Держкомлісу України, Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА,

                                                  НАКАЗУЮ:  

1. Встановити такі терміни полювання:

           1.1.  Колективного і облавного полювання:

– на диких парнокопитних тварин – з 13 листопада 2021 року по 26 грудня 2021року.

            1.2. На зайця русака  – з 13 листопада 2021 року  по 15 січня 2022 року.

            1.3. На лисицю, єнотовидну собаку – з 13 листопада 2021 року по 27 лютого 2022 року, але починаючи з 29 січня 2022 року по 27 лютого 2022 року полювання проводити в присутності штатних єгерів або членів ради ТМР «Уманське». 

            1.4. З 17 січня 2022 року по 28 січня 2022 року, під час проведення переліку парнокопитних тварин та хутрового звіра полювання   на території мисливських угідь ТМР «Уманське» заборонити.     

2. Встановити, що:

2.1. днями полювання на парнокопитних тварин та хутрового звіра (крім полювання на зайця русака)  при колективному та облавному полюванні є субота та неділя. Днем полювання на зайця русака при колективному та облавному полюванні є тільки субота.

            2.2.  Денна норма добування хутрового звіра одним мисливцем за один день полювання не повинна перевищувати: один заєць на одного мисливця, але у межах пропускної спроможності мисливських угідь, а при зменшені щільності звіра закривати полювання на даній ділянці,  відстріл лисиці та єнотовидної собаки не лімітований.

            2.3. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями згідно із затвердженими лімітами використання мисливських тварин державного мисливського фонду  у сезон полювання 2021/2022 роках, та положенням про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин від 17.10.2011 року №549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 року за № 1211/19949.

            2.4. До 13 листопада 2021 року в первинних мисливських колективах провести збори, на яких розглянути питання про порядок та строки полювання на хутрового звіра та диких парнокопитних тварин в сезоні 2021 – 2022 років.

            2.5. Добування вовка дозволяється за наявності в мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.

             2.6. Полювання на зайця – русака лисицю та єнотовидну собаку   з першого січня 2022 року дозволяється при наявності  контрольної  картки  до державного посвідчення мисливця та  картки  до членського квитка ТМРУ терміном дії 2022 року, а при використанні мисливських собак – з відповідним дозволом на 2022 рік.

           2.7. Полювання проводити на всій території Уманського району, крім заборонених

ділянок, відтворювальних ділянок, на територіях та об’єктах природно- заповідного фонду,

у межах населених пунктів, в угіддях не зазначених у дозволі, на відстані ближче ніж 200

метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе

перебування людей, у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин, у

темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу),

та інших вимог ст..20  Закону України «Про мисливське господарство та полювання»

         2.8. Полювання проводити з дозволу та обов’язковою реєстрацією за місцем полювання у бригадира  мисливського колективу, його заступників або штатного єгеря закріпленого за даними угіддями в спеціальній книзі реєстрації виходів на полювання.

3. Врахувати вимогу ст.19 Законом України “Про ветеринарну медицину” (забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб). Сезон полювання починати з їх погодження відповідними органами ветеринарної медицини району.

4. Єгерській службі та бригадирам мисливських колективів ТМР «Уманське»:

 • У співпраці з управлінням лісового та мисливського господарства державною екологічною інспекцією та органами внутрішніх справ забезпечити контроль за охороною та використання дичини, дотримання мисливцями техніки безпеки при поводженні зі зброєю та пожарної безпеки, норм поведінки профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб. В разі настання пожежонебезпечного періоду негайно вживати заходи, спрямованих на недопущення лісових пожеж.
 • Установити місця для полювання.
 • Полювання копитного та хутрового звіра розпочинати при наявності висновку ветеринарної медицини району про позитивний епізоотичний стан, та з проведенням ветеринарно-санітарної експертизи добутих диких копитних тварин.
 • При колективному спортивному полюванні на копитного та хутрового звіра заборонити використання нарізної зброї.
 • Колективне та облавне полювання на парнокопитних тварин дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи нагоничів і не більше двох разів в одному мисливському угідді (квартал поле і т.п.) протягом сезону
 • Заборонити полювання в лісових масивах на хутрового звіра, за винятком проведення одночасно ліцензійного колективного полювання на копитних в згаданих угіддях.
 • Звернути увагу, при колективному полюванні на виконання заходів по ефективному вилученню хижаків (бродячих собак, котів та лисиці).
 • Забезпечити обов’язкову реєстрацію мисливців перед початком полювання та проведення їм інструктажів з техніки безпеки поводження зі зброєю та здійснення полювання, а також облік добутої ними  дичини в контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
 • Реалізацію м’яса мисливцям проводити після проведення відповідної ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин із заповненням відомості та видачею відповідного талона на його перевезення.
 • Переважне право на отримання відстрільних карток для полювання на хутрового звіра в угіддях ТМР «Уманське» надівати власникам мисливських собак відповідних порід, які мають оформлені дозволи на 2021-2022 роки.
 • Щопонеділка, до 9.00 години звітувати про результати полювання мисливствознавцю або голові ради ТМР «Уманське».
 • Про результати  відкриття  полювання  доповісти  в понеділок, 15 листопада 2021 року, до 9.00 години  по телефону   3-13-77.   В разі нещасного випадку  негайно доповідати мобільним зв’язком по т. 097-99-79-280; 093-46-94-017.
 • Ознайомити єгерів та  бригадирів МК  з наказом під  „підпис”.

5. По закінченню сезону полювання в 10-ти денний термін повернути ліцензії разом із звітом державному органу, що їх видавав.

 6. Довести зміст даного наказу до відому громадськості та до місцевих органів влади.

7. Відповідно до ст. 30, Закону України «Про мисливське господарство та полювання» погодити наказ про відкриття полювання з Управлінням екології та природних ресурсів Черкаської ОДА,  Черкаським  обласним управлінням  лісового та  мисливського  господарства та іншими уповноваженими органами.

 8. Контроль за виконання наказу залишаю за собою.

          Голова ради громадської організації

Товариство    мисливців    та    рибалок «УМАНСЬКЕ»    В.Д. Бабій

                                                                                                        

Залишити відповідь